Forum Gündemi:

Konu Başlığı : LGS Puan Hesaplama 2020 , Veri Analizi , Dashboard Çalışması V1

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Kpss Teknik
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Site Kurucusu
******
727
mesajlar
611
konular
8
REP PUANI
Administrator

24.12.2013
(Kayıt Tarihi)
Bay
(Cinsiyet)
Galatasaray
(Tuttuğu Takım)
(yaşı)
Öğrenci
(Mesleği)
#1
12.11.2020, Saat: 00:57 (Son Düzenleme: 13.11.2020, Saat: 18:37, Düzenleyen: Kpss Teknik.)
Ders

LGS Puan Hesaplama 2020 , Veri Analizi , Dashboard Çalışması V1

Aciklama

Öncelikle Bu Dosyayı İndiren Herkese Merhabalar Adım Berat Koyuncu , Kpss Teknik Kurucusuyum.Bu Çalışma LGS öğrencilerine özel hazırlanmıştır, bu çalışma ile ilgili tüm yorumlarınızı bekliyorum. Bu çalışma Versiyon 01 olarak tanımlanmıştır. Sizlerin yoruma göre değişikleri yapılacaktır. Aşağıda yer alan açıklamalara dikkat ediniz !

[ ] Kurum Ortalama Analiz Sekmesinde Sadece En üst Bölümde Yer Alan Tabloyu Doldurmanız Yeterlidir. Aşağıdaki Grafikler Otomatik Olarak Değişecektir. ( Kırtasiye Aracılığı/ Kurum Optik Okuyucuları Tarafından Verilen Ortalamaları Yazmanıza Yarayan Kısımdır)

[ ] SINIF-VERİ GİRİŞ EKRANI VE SINIF VERİ ANALİZİ Sekmesi Birbirleriyle Bağlantılıdır. Veri Girişi Sadece " Sınıf - Veri Giriş Ekranı " Kullanılacaktır.

[ ] SINIF-VERİ GİRİŞ EKRANI , " Tablo 01 " Yer Alan Bilgilerde Sarı Renk'de Yer Alan Kısımlara Dokunmayınız Formül Yer Almaktadır. Tablo 01 Yer Alan Veriler Sadece 1 Deneme Üzerinden Analiz Gerçekleştirebilir. Sınıf - Veri Analiz Sekmesinde Yer Alan Grafikler Tablo 01'den Veri Çekmektedir.Grafikler Öğrenci Numarasına Göre Sıralama Olmuştur, İsimine Göre Yapılmamıştır.

[ ] SINIF-VERİ GİRİŞ EKRANI , " Tablo 02 " Yer Alan Bilgilerde Öğrenci Okul Numarası, İsimsoyisim Olarak Veri Girişi Yapınız ve Hangi Denemelerden Kaç Doğru Yada Kaç Puan Aldığını Tabloya İşleyin. Sizlere Tavsiyem Doğru Sayıları Yazın Daha Mantıklı Geldi Bana :) Sınıf Veri Analiz Sekmesinde Yer Alan En İyi Sonuç Çizelgesi O Kısımdan Veri Çekmektedir. ( Sizleri Yorumları Önemli Bunun İçin Geliştirilecektir.)

[ ] Kişi - Veri Analizi , Kişi Veri Giriş Ekranı , Kişi - Puan Hesaplama Analizi Sekmesi Tamamen Kişisel Hesaplamalar İçin Hazırlanmıştır. Bu Hesaplamalar 2020 LGS MEB Analiz Klavuzundan Veriler Alınmıştır. Kesin Sonuç Değildir. Hesaplama'da En Düşük ve En Yüksek Ders Not Ortalaması Bilinmemektedir. Hesaplama 500 Puana Denk Gelecek Şekilde En Yüksek/Düşük Ortalama Verilmiştir.  KESİN SONUÇ DEĞİLDİR. TAHMİN ÜZERİNE TAHMİNDİR. BİR SONRAKİ AÇIKLAMA DİKKAT

[ ] Tabiikide Öğrencilerimiz Puanım Kaç Gelecektir Merakı Vardır ve  Puan Hesaplaması Yapan Sitelere Giriş Yaparak Puan Hesaplaması Yapmaktadır. İnanın Ki Kaç Siteye Girerseniz Girin Hepsi Farklı Sonuç Verecektir. Çünkü Hepsinin Ortalamayı Farklı Alıyor. Sizlere Tavsiyem " Kişi - Veri Giriş Ekranı " Sekmesinde Yer Alan Tabloyu Takip Edin En Azından Hangi Denemede Kaç Doğru Yaptım , Kaç Net Yaptım Onu Takıp Edin. PUAN HESAPLAMAYIN ! (Sadece Abi Tavsiyesi)

[ ] Kişi-Veri Analizi ve Kişi - Puan Hesaplama Analiz Sekmesinde Hiçbir Şekilde Veri Girmiyorsunuz Kişi - Veri Giriş Ekranından Otomatik Olarak Almaktadır. Kişi-Veri Alanizi İncelediğinizde Detaylı Bilgiye Sahip Olabilirsiniz. Güzel Bir Çalışma Yaptık İnşallah O Kısımları Beğenirsiniz.

[ ] Sekmeler Yer Alan #Değer! , #Sekme! Gibi Yazılar Görebilirsiniz. Bazılarını Kaldıramadık Onlar Hata Değildir. Veri Girilmediğinden Dolayı Veri Çekemediğinden Kaynaklıdır. Veri Girildiğinde Tamamen Kalkacaktır.

[ ] Bu Çalışmam İçin Yorumlarınızı Aşağıdaki Bağlantılardan Ulaşabilirsiniz. Mutlaka Bizlere Yazın Bu Çalışmamızı Geliştirmek Adına

[ ] Versiyon 02 Çalışmamız Deneme Yapmış Öğretmenlerimiz İçin Optik Okuyucu Olmayan Okullarımız İçin Bizler Çalışma Yapacağız Öğrenci İsimlerini Doğru/Yanlış Sayılarını Yazarak LGS Formatında Hazırlanmış Şekilde Sunacağız . Çünkü En Küçük ve En Yüksek Not Ortalamasını Bilindiğinden Dolayı Hesaplama Kolay Olacaktır.

Bu Çalışma LGS PUAN HESAPLAMA 2020, VERİ ANALİZİ , DASHBOARD ÇALIŞMASI Versiyon 01 Adlandırılmıştır. 21.11.2020


Dosya_turu

excell 


Indirme_linki

Dosya Adı Dosya Boyutu: İndirme Sayısı:
512.48 KB 705Uyari

Bu Çalışma Tamamen Kpss Teknik Aittir. İzinsiz Paylaşılması Yasaktır. 
Yorumlarınızı Mutlaka Bekliyoruz . . . 
   


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TYT-AYT (YKS) - Sınav Sonucu Hesaplama Otomasyonu - [2021] Kpss Teknik 0 1,093 18.02.2021, Saat: 02:19
Son Yorum: Kpss Teknik
  LGS - Sınav Sonucu Hesaplama Otomasyonu - [2021] Kpss Teknik 0 828 07.02.2021, Saat: 03:00
Son Yorum: Kpss Teknik

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi