Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Telegram Hakkında Bilinmesi Gereken Bilgiler

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Kpss Teknik
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Site Kurucusu
******
727
mesajlar
611
konular
8
REP PUANI
Administrator

24.12.2013
(Kayıt Tarihi)
Bay
(Cinsiyet)
Galatasaray
(Tuttuğu Takım)
(yaşı)
Öğrenci
(Mesleği)
#1
12.01.2020, Saat: 17:55 (Son Düzenleme: 12.01.2020, Saat: 18:11, Düzenleyen: Kpss Teknik.)
Genel Sorular
S: Telegram nedir? Burada ne yapacağım?

Telegram, hız ve güvenlik odaklı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Çok hızlı, basit ve ücretsizdir. Telegram'ı tüm cihazlarınızda aynı anda kullanabilirsiniz. — Mesajlarınız telefon, tablet veya bilgisayarlarınızın herhangi birindeki telefon numaranız ile sorunsuz bir şekilde eşitlenir.
Telegram ile herhangi bir türden (doc, zip, mp3 vb.) mesaj, fotoğraf, video ve dosya gönderebilir; aynı zamanda 200.000 kişiye kadar grup oluşturabilir veya sınırsız aboneye yayın yapmak için kanallar oluşturabilirsiniz. Kişileri telefon rehberinize kaydederek ve kullanıcı adları aracılığıyla bulabilirsiniz. Sonuç olarak, Telegram kısa mesaj ve e-postanın birleşimine benzer — Tüm kişisel veya iş amaçlı mesajlaşma ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Buna ek olarak, uçtan uca şifreli sesli aramaları destekliyoruz.

S: Telegram kim içindir?

Telegram, hızlı ve güvenilir mesajlaşmalar ya da aramalar yapmak isteyen herkes içindir. İş kullanıcıları ve küçük ekipler; büyük grupları, kullanıcı adlarınımasaüstü uygulamalarını ve güçlü dosya paylaşımı seçeneklerini beğenebilir.
Telegram gruplarının 200.000 kadar üyesi olabileceğinden, büyük topluluklarda iletişimi korumayı ve iletişimi verimli tutmaya yardımcı olan yanıtları, bahsetmeleri ve etiketleri destekliyoruz. Bu toplulukların barış içinde büyümesine yardımcı olmak için gelişmiş araçlarla yöneticiler atayabilirsiniz. Genel gruplar, herkesin katılımına açık; tartışmalar ve geri bildirim toplamak için güçlü platformlardır.
Resimlerin daha çok olması durumunda, Telegram hareketli GIF bulma, son teknoloji fotoğraf editörü ve açık bir çıkartma platformuna sahiptir (Buradan ya da buradan harika çıkartmalar bulabilirsiniz). Dahası, cihazınızdaki depolama alanı için endişelenmenize gerek yok. Telegram, bulut desteği ve önbellek yönetimi seçenekleriyle, telefonunuzda neredeyse sıfır yer kaplar.
Ekstra gizlilik arayanlar, gelişmiş ayarlarımızı ve devrim niteliğindeki politikalarımızı gözden geçirmelidir. Ve gizlilik istiyorsanız, kendini yok eden mesajlar, fotoğraflar ve videolar ile cihaza özel Gizli Sohbetleri deneyin - Ve uygulamanızı ek bir şifre ile kilitleyin.

S: Telegram‘ın WhatsApp’tan farkı nedir?

WhatsApp'tan farklı olarak, Telegram sürekli eşitlenen bulut tabanlı bir mesajlaşma aracıdır. Sonuç olarak, mesajlarınıza tablet ve bilgisayarlar da dahil olmak üzere birkaç cihazdan aynı anda erişebilir ve her biri 1,5 GB'a kadar sınırsız sayıda fotoğraf, video ve dosya (doc, zip, mp3 vb.) paylaşabilirsiniz. Ve tüm bu verileri cihazınızda saklamak istemiyorsanız, her zaman bulutta saklayabilirsiniz.
Çoklu veri merkezi altyapımız ve şifrelememiz sayesinde, Telegram daha hızlı ve çok daha güvenli. Bunun da ötesinde, Telegram tamamen ücretsiz ve ücretsiz kalacak - Sonsuza kadar reklamsız, abonelik ücreti yok.
API'miz açıktır ve geliştiricilerin kendi Telegram uygulamalarını oluşturmasını bekliyoruz. Ayrıca, herkesin Telegram için kolayca özel araçlar oluşturmasına, herhangi bir hizmeti entegre etmesine ve hatta dünya çapındaki kullanıcılardan ödemeleri kabul etmesine olanak tanıyan geliştiriciler için bir platform olan Bot API'sine sahibiz.
Ve bu, buzdağının sadece görünen kısmı. Daha özel ürünler için bu paragrafa göz atmayı unutmayın.

Hesabınız
Telefon numaranız gizlidir!

Telegram'da, telefon numaranız diğer kullanıcılardan gizlidir. Sadece şu kişiler görebilirler:
Eğer numaranızı biliyorlarsa ve adres defterine kaydederlerse.
Eğer numaranızı kendiniz paylaştıysanız (‘İletişim Bilgilerimi Paylaş’ aracılığıyla).
İnsanlar numaranızı başka türlü görmeyecek. — Örneğin, sizi Genel Arama aracılığıyla buluyorsa. Bu aynı zamanda, aynı grubun üyesi olan kişilerin telefon numaranızı bilemeyecekleri anlamına gelir (bu barbarca olurdu…).

S: Hangi cihazlarda kullanabilirim?

Telegram'ı akıllı telefonlarda, tabletlerde ve hatta bilgisayarlarda kullanabilirsiniz. iOS (6 ve üstü), Android (4.1 ve üstü) ve Windows Phone için uygulamalarımız var. Telegram'ın web sürümünü de kullanabilir veya Windows, OSX ve Linux için masaüstü uygulamalarımızdan birini yükleyebilirsiniz.

Web Sürüm : https://web.telegram.org/


Web Telegram Nasıl Bağlanırım? Sizler İçin Görsel Anlatım Yaptık :) 

  • Web Sürüm : https://web.telegram.org/ Bağlantı Adresine Tıklayarak Giriş Yapıyoruz Siteye 

  • Giriş Yaptıktan Sonra Aşağıdaki Resimde Gösterildiği Gibi Telefon Numaranızı Yazıyorsunuz ve İleri (next) Basıp Bir Sonraki Adıma Geçiyorsunuz.


[Resim: attachment.php?aid=126]
  • İleri Dedikten Sonra Karşınıza Telefonda Yüklü Olan Telegram Uygulaması Üzerinden sizlere Bir Kod Gelecek. Gelecek Olan Kodu Aşağıda Gösterildi Yere Yazıyorsunuz . Yazdıktan Sonra Otomatik Olarak Web Telegrama Bağlanmış Oluyorsunuz. 

  • [Resim: attachment.php?aid=127]


Not : Bunları Yapabilmeniz İçin Telefonunuz Yüklü Olması Gerek , Yüklü Olmayan Telegram Uygulamasın Girişi Yapamazsınız. İndirmek İstediğiniz Tüm Dosyaları Web Üzerinden Bilgisayarınıza İndirebilirsiniz.
Ekran Görüntüleri
       


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi